Sep 09, 2022  |  

Fastighetsmässan tillbaka i Malmö

Mellan den 14-15 september kommer Malmömässan fyllas med aktiviteter, produktnyheter och ett fullspäckat seminarieprogram med besökare som vill göra affärer.

- Fastighetsbranschen är verkligen redo för att ses. Det har varit en lång tid med uppkopplade möten och digitala demos. Nu vill man träffas fysiskt och göra affärer, säger Lina Schewenius Lund, Head of Cluster på Easyfairs. 

Vi märker att intresset är stort och vi ligger precis rätt i tiden. Södra Sverige gör sig redo för mässan i september, och vi har gjort allt vi kan för att göra mötesplatsen så attraktiv som möjligt, fortsätter hon.

Mässan har blivit alltmer populär och på höstens upplaga kan man ta del av framtidens produkter och tjänster samt träffa leverantörer inom drift, förvaltning, underhåll, energi, miljö och säkerhet. På mässan får man också ta del av ett seminarieprogram, nätverkande och kontakt med branschkollegor, experter och ledande företag i branschen.

FastighetsMässan Syd lockar en bred publik och en ofta återkommande respons från utställare är att besökarna varit helt rätt vilket både inneburit givande samtal och nya affärer.